ZŁE OPONY SĄ CZĘSTO PRZYCZYNĄ WYPADKÓW

opony

Kiedy zdarzają się wypadki samochodowe, często jest to spowodowane tym, że zasadnicza część samochodu, opony, nie są w dobrym stanie. Jak wszyscy wiemy, wypadki się zdarzają i można się zastanawiać, dlaczego tak się dzieje. Oczywiście może być wiele przyczyn, takich jak rozproszenie uwagi, coś nieoczekiwanego lub zbyt szybka jazda. Niektórych z nich można by uniknąć, gdybyś miał lepsze opony, ponieważ lepsze opony pozwalają zatrzymać się szybciej i na krótszą odległość niż w przypadku opon, które mają niewystarczającą głębokość bieżnika lub są w złym stanie.

Złe opony to opony, które są zużyte i mają niewystarczającą głębokość bieżnika lub mają jakiekolwiek wady. Opony o małej głębokości bieżnika mają gorszą przyczepność, a na mokrej nawierzchni jest ona zła i często są podatne na aquaplaning w ciepłym sezonie. Hydroplaning to jedna z głównych przyczyn wypadków na mokrej nawierzchni, spowodowana głównie przez opony o małej głębokości bieżnika. Złe opony są również zwykle oponami niższej jakości w porównaniu z oponami premium. Kupując nowe opony, chcesz mieć pewność, że otrzymujesz opony najwyższej jakości i zastosujesz najnowsze technologie w bieżniku, aby poprawić jego osiągi i bezpieczeństwo. Zimą musisz upewnić się, że masz opony zatwierdzone do użytku zimowego i dobrą głębokość bieżnika.

Dbanie o opony, niezależnie od tego, czy używasz opon letnichopony zimowych czy całorocznych, jest niezbędne. Będziesz musiał sprawdzić, czy są w dobrym stanie, czy mają wystarczającą głębokość bieżnika, czy mają co najmniej 5/32 cala. Ciśnienie w oponach jest również istotne, ponieważ jeśli masz zbyt napompowane lub niedopompowane opony, nie działają one optymalnie i nie będziesz mieć optymalnej kontroli nad swoim pojazdem. Ponieważ temperatura wpływa na ciśnienie w oponach, ważne jest, aby sprawdzać je bardziej regularnie, gdy występują duże zmiany temperatury. Podczas letnich wakacji, z zimnego do gorącego obszaru, duża różnica temperatur sprawia, że ​​bardzo ważne jest, aby sprawdzić temperaturę opon zarówno przed Tobą, jak i ponownie po dotarciu na miejsce docelowe.

Niewystarczające ciśnienie w oponach ma również wpływ na opór toczenia. Prowadzi to do nadmiernego zużycia opon, co oznacza, że ​​będziesz musiał je wymienić wcześniej niż oczekiwano, a koszt wymiany wzrośnie. Zużycie paliwa również wzrasta, ponieważ Twój pojazd będzie zużywał więcej benzyny podczas jazdy. Ma to wpływ nie tylko na Twoje bezpieczeństwo, ale także na finanse, ponieważ wydajesz dużo dodatkowych pieniędzy, będąc mniej bezpiecznym i bardziej narażonym na wypadek.

Droga hamowania wydłuży się podczas jazdy z niewłaściwym ciśnieniem w oponach, ze złymi oponami lub z oponami o małej głębokości bieżnika. Wszystkie mają wpływ na bezpieczeństwo jazdy, a Ty będziesz mieć mniejszą kontrolę i przyczepność podczas jazdy. Złe opony są często przyczyną wypadków, utraty kontroli nad pojazdem z powodu aquaplaningu, pokonywania zakrętów lub awarii opon. Dodatkowa droga hamowania spowodowana złymi oponami zwiększa również ryzyko wypadku.

Więcej informacji na temat opon wysokiej jakości można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top