Wszystkie opony nie nadają się do wszystkich warunków pogodowych

opony zimowe

Warunki pogodowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy naszych samochodów. Większość z tego wynika z wyboru naszych opon. Opony mają większy wpływ na bezpieczeństwo, niż większość ludzi zdaje sobie sprawę. Jeśli nie dobierzesz opon odpowiednio do pogody, możesz mieć kłopoty. Opony są zaprojektowane do określonego zakresu temperatur ze względu na charakter gumy. Dzięki odpowiednim dodatkom mogą osiągnąć miękkość, która zapewni najlepszą przyczepność, zużycie i wydajność.

Fakt, że opony zimowe są zbyt miękkie w temperaturach powyżej 0°C, jest niebezpieczny podczas jazdy z oponą zimową w warunkach letnich, ponieważ zużycie będzie niepotrzebnie wysokie z powodu zbyt słabej opony. W taki sam sposób, w jaki nie możesz jeździć na oponie letniej w warunkach zimowych, ponieważ nie miałbyś żadnej przyczepności, ponieważ opona skręcałaby mocno i nie byłaby w stanie dostosować się do nawierzchni, aby zapewnić dobrą przyczepność. W przypadku opon, których będziesz używał latem, musisz wziąć pod uwagę opady deszczu. Będziesz potrzebować opon o doskonałej zdolności do zapobiegania lub zmniejszania prawdopodobieństwa akwaplaningu. Niezbędne są odpowiednie opony do odpowiednich warunków pogodowych i jazdy. Przy wyborze opon należy wziąć pod uwagę nie tylko pogodę i warunki jazdy, ale także jakość opony.

Wysokiej jakości opony wykorzystają wiele innowacji w konstrukcji bieżnika, aby poprawić zdolność usuwania wody z nawierzchni drogi. Usuwając wystarczającą ilość wody, opona pozostanie w kontakcie z drogą i nie straci kontaktu. Hydroplaning występuje, gdy tracisz kontakt z nawierzchnią i zamiast tego ślizgasz się po warstwie wody między oponą a drogą. Stracisz możliwość sterowania pojazdem, gdy zaczniesz ślizgać się po powierzchni wody. Właśnie dlatego akwaplaning jest tak niebezpieczny i w znacznym stopniu przyczynia się do tego, że wypadki zdarzają się latem, kiedy masz burzę.

W niektórych obszarach najlepsze opony do Twojego pojazdu to opony całoroczne, które w zasadzie są hybrydą opony letniej i zimowej. Mogą obsługiwać bardziej wszechstronny zakres temperatur. Będą miały odpowiedni stopień miękkości zarówno zimą, jak i latem i są idealne dla tych, którzy nie chcą mieć kłopotów ze zmianą opon oraz dla tych, którzy zawsze chcą bezpiecznie jeździć, niezależnie od warunków pogodowych, z jakimi się spotkasz.

Pomimo nazwy opon letnich, nie należy ich używać w sezonie zimowym, jeśli panują jakiekolwiek warunki zimowe. Głównymi oponami, które powinny być używane w okresie zimowym są opony zimowe lub śniegowe, które są przeznaczone wyłącznie na zimowe warunki. Jeśli chcesz mieć jeden zestaw opon, który wytrzyma cały zakres temperatur i warunków pogodowych, możesz wybrać opony całoroczne.

Więcej informacji o oponach wysokiej jakości na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top