Vaše pneumatiky musí mít správný rozměr

pneumatiky

 

Nákup nových pneumatik neznamená jen získání některých pneumatik, o kterých si myslíte, že vypadají dobře. Musíte se ujistit, že jsou vhodné pro požadované použití, a musíte se ujistit, že pneumatiky mají správný rozměr doporučený pro vaše vozidlo. Pokud vyberete pneumatiky jako 205/55R16 letní pneumatiky, měli byste vědět, že jsou určeny pro menší osobní automobil a ne pro velké SUV, kde byste pak mohli potřebovat 225/55R18 letní pneumatiky. První číslo představuje šířku pneumatik a větší a těžší vozidla budou mít širší pneumatiky, které rozloží váhu na větší kontaktní plochu.

Pokud změníte rozměr, změní se výkon vozidla. Vozidlo nebude fungovat tak, jak bylo zamýšleno, a můžete také změnit čtení klíčových přístrojů, aby zobrazovaly nesprávné informace. To platí zejména pro počítadlo kilometrů a rychloměr. Než záměrně změníte rozměr, poraďte se s odborníky na prodej pneumatik a zjistěte, zda můžete kompenzovat jinou velikostí ráfků, abyste udrželi konstantní průměr zamýšleného kola.

Pneumatiky jsou zásadní pro bezpečnost a musíte se také ujistit, že máte správné pneumatiky pro správnou sezónu. Údržba pneumatik zahrnuje správné otáčení pneumatik, kontrolu poškození pneumatik a zajištění, aby pneumatiky nebyly opotřebované, aby jejich hloubka běhounu přesahovala minimální přijatelnou úroveň a měl správný tlak v pneumatikách.

Další informace o rozměrech pneumatik pro různá vozidla naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/

 

View more presentations on SharePresentation
Scroll to Top