Używaj opon całorocznych dla wygody, a nie bezpieczeństwa

 

opony calorocznych

Wzrasta użycie opon całorocznych; w porównaniu z oponami letnimi, opon letnich można używać również w sezonie zimowym. Jest to wygodniejsze, ponieważ mieszkając w rejonie, w którym występują sporadyczne zimowe warunki pogodowe, możesz bezpiecznie kontynuować jazdę. Tutaj poprawiają bezpieczeństwo w porównaniu z oponami letnimi. Mimo to, jeśli zamiast tego użyjesz dedykowanych opon zimowych, czyli opon zimowych, będziesz mieć lepsze bezpieczeństwo i osiągi w sezonie zimowym.

Kluczem do sukcesu jest posiadanie odpowiednich opon na odpowiednie warunki. Ważne jest również, aby mieć odpowiednie opony do swojego pojazdu i stylu jazdy. Oznacza to, że powinieneś mieć opony letnie na ciepłe pory roku, a opony zimowe na zimną porę roku. Musisz mieć prawidłowy wymiar opon, który określa producent pojazdu. Będziesz musiał używać opon przeznaczonych do wysokich prędkości, jeśli masz samochód sportowy i ewentualnie opon przeznaczonych do jazdy terenowej, jeśli masz lekką ciężarówkę lub SUV-a. Trzeba też wyposażyć swój samochód elektryczny lub hybrydę w opony, które producent zaleca do tego zastosowania.

Jeśli wybierzesz wysokiej jakości opony całoroczne zatwierdzone do użytku zimowego i nosisz emblemat surowej służby na ścianie bocznej, będą one bezpieczne w zimowych warunkach. Nie są to jednak najlepsze rozwiązanie na terenach, na których panują długie i surowe zimy, ponieważ wtedy lepiej zmienić opony na zimowe na początku sezonu zimowego. Opony całoroczne to idealna alternatywa na tereny o nieprzewidywalnej pogodzie, gdzie nie jest wygodnie zarządzać jednym kompletem opon letnich lub potem zmieniać je na zimowe.

Połączenie właściwości opon zimowych i letnich w jeden komplet opon nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Muszą być w stanie zapewnić bezpieczeństwo i wydajność w każdych warunkach pogodowych oraz odpowiednie bezpieczeństwo. Niektórzy producenci opon z powodzeniem połączyli ją w jedną oponę, wykorzystując różne strefy we wzorze bieżnika, aby osiągnąć zrównoważone bezpieczeństwo. Powinieneś używać opon zgodnie z przeznaczeniem i zdawać sobie sprawę, że wiele dodatkowego bezpieczeństwa wynika z wygody, jaką jest brak konieczności zmiany opon, aby zawsze mieć oponę, która poradzi sobie z warunkami pogodowymi.

Używając tylko jednego zestawu opon w swoim pojeździe, zamiast zmieniać opony sezonowe, masz tę wadę, że nie odwiedzasz warsztatu opon co najmniej dwa razy w roku w celu wymiany opon. Nadal powinieneś odwiedzić je w celu wymiany opon, co robisz, aby wyrównać zużycie między przednimi i tylnymi zestawami opon. Jeśli pozwolisz serwisowi opon na zrobienie tego za Ciebie, zwiększysz bezpieczeństwo, ponieważ będą oni mogli zbadać opony i sprawdzić je pod kątem nierównomiernego zużycia i uszkodzeń opon. Opony, których używasz w pojazdach elektrycznych, wymagają częstszej wymiany opon.

Więcej informacji na temat opon całorocznych premium znajdziesz na: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top