Upewnij się, że Twoje opony są wyważone

opony

Wyważanie opon to coś, czego nie możesz zrobić sam, będziesz musiał zabrać opony do serwisu, gdzie zdejmą opony i wstawią je do obrotowej maszyny, która mierzy siły boczne działające na oponę, maszyna oblicza, co należy dodać wagę, aby przeciwdziałać tym siłom i zrównoważyć koło. Po dodaniu obciążników, które powinny być przyjazne dla środowiska i nie zawierać ołowiu, koło powinno obracać się płynnie. Gdy zmienisz opony letnie na zimowe lub po prostu zmienisz opony w serwisie opon, oni sprawdzą, czy opony są wyważone.

Jeśli jeździsz na niewyważonych kołach, opony mogą zużywać się nierównomiernie, a kierownica grzechotać i obniżać komfort jazdy. Nierównomierne zużycie może spowodować skrócenie żywotności opony. Oprócz tego opony muszą być wyważone, muszą również mieć prawidłowe ciśnienie w oponach, aby optymalna część bieżnika stykała się z nawierzchnią drogi. Niskie ciśnienie w oponach powoduje większe opory toczenia, co zwiększa zużycie. Oprócz zwiększonego zużycia spowodujesz również większe zużycie paliwa, więc jazda z niewłaściwym ciśnieniem w oponach może być kosztowna i nie będziesz mieć optymalnych osiągów.

Kiedy już niedługo zmienisz opony letnie na opony zimowe, jeśli masz serwis opon, zrobisz to za Ciebie, powinni oni upewnić się, że opony zimowe są wyważone, zanim zostaną zamontowane w Twoim samochodzie. Dlatego bardzo dobrze jest mieć fachowców, którzy zrobią za Ciebie wymianę opon. Wiesz, że ich opony są sprawdzane przed zamontowaniem i że ciśnienie w oponach jest prawidłowe, abyś wiedział, że wychodzisz z bezpiecznymi oponami z odpowiednim ciśnieniem w oponach, nowymi zaworami opon i ze sprawdzoną głębokością bieżnika. Montaż opon profesjonalnymi narzędziami nie tylko odbywa się bardzo szybko, ale wiesz też, że wszystkie śruby są dokręcone wystarczająco mocno.

Większość serwisów oponiarskich posiada magazyny hotelowe na Twoje opony, dzięki czemu możesz przechowywać opony letnie do czasu, gdy znów będą potrzebne. Dzięki temu wiesz, że są one wygodnie przechowywane w odpowiednich warunkach przechowywania i czekają na Ciebie w bezpiecznym środowisku. Kradzież opon jest bardziej powszechna niż większość ludzi myśli, więc przechowywanie ich w bezpiecznym miejscu może być tego warte. Nie musisz też martwić się o przeniesienie opon z magazynu do bagażnika, a następnie wymianę opon, a następnie zabranie opon ze sobą do domu. Jesteś również bardziej elastyczny, ponieważ możesz podjechać do serwisu opon, gdy masz czas na zmianę, bez konieczności wcześniejszego planowania i ładowania opon. Ponieważ opony są przechowywane w odpowiednich warunkach, nie ulegną degradacji pod wpływem ozonu lub bezpośredniego światła słonecznego.

Więcej informacji na temat serwisu opon i wyważania kół można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top