Ujistěte se, že si pro své SUV koupíte dostatečně velké pneumatiky

Ujistěte se, že si pro své SUV koupíte dostatečně velké pneumatiky

pneumatiky

Získání správného rozměru pneumatik pro vaše větší vozy je důležité, protože větší pneumatiky lépe zvládají těžší náklady spojené s většími vozidly. U širší pneumatiky a větší kontaktní plochy může být hmotnost rozptýlena na větší plochu a tím se sníží kontaktní tlak. Větší vozidlo bude, stejně jako jakýkoli jiný typ vozidla, potřebovat zimní pneumatiky nebo pneumatiky schválené pro zimní použití. Pokud tedy žijete v oblasti, kde byste tradičně přecházeli mezi letními a zimními pneumatikami, budete to muset udělat i pro své větší vozidlo.

Pokud je vaším větším vozidlem lehký nákladní automobil, 4×4 nebo SUV, budete pravděpodobně potřebovat následující rozměr, 215/65R16, což znamená, že musíte hledat 215/65R16 zimní pneumatiky a 215/65R16 letní pneumatiky, abyste mohli střídat mezi nimi mezi obdobími. Budete se muset ujistit, že jste vybrali prémiové pneumatiky, abyste získali pneumatiky, které jsou bezpečné a vydrží. Umožní také nižší valivý odpor, takže opotřebení pneumatiky je nižší a spotřeba paliva je nižší. Pokud máte elektrický nebo hybridní pohon, budete se s každým nabitím moci dostat dále.

Správná údržba pneumatik zajistí, že pneumatiky vydrží déle, a kontrolou hloubky dezénu zjistíte, kdy jsou pneumatiky opotřebované, a budete si muset zakoupit novou sadu pneumatik.

Další informace o prémiových pneumatikách pro větší vozidla najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

 

 

 

 

 

View more presentations on SharePresentation