Ujistěte se, že si pro své SUV koupíte dostatečně velké pneumatiky

pneumatiky

Získání správného rozměru pneumatik pro vaše větší vozy je důležité, protože větší pneumatiky lépe zvládají těžší náklady spojené s většími vozidly. U širší pneumatiky a větší kontaktní plochy může být hmotnost rozptýlena na větší plochu a tím se sníží kontaktní tlak. Větší vozidlo bude, stejně jako jakýkoli jiný typ vozidla, potřebovat zimní pneumatiky nebo pneumatiky schválené pro zimní použití. Pokud tedy žijete v oblasti, kde byste tradičně přecházeli mezi letními a zimními pneumatikami, budete to muset udělat i pro své větší vozidlo.

Pokud je vaším větším vozidlem lehký nákladní automobil, 4×4 nebo SUV, budete pravděpodobně potřebovat následující rozměr, 215/65R16, což znamená, že musíte hledat 215/65R16 zimní pneumatiky a 215/65R16 letní pneumatiky, abyste mohli střídat mezi nimi mezi obdobími. Budete se muset ujistit, že jste vybrali prémiové pneumatiky, abyste získali pneumatiky, které jsou bezpečné a vydrží. Umožní také nižší valivý odpor, takže opotřebení pneumatiky je nižší a spotřeba paliva je nižší. Pokud máte elektrický nebo hybridní pohon, budete se s každým nabitím moci dostat dále.

Správná údržba pneumatik zajistí, že pneumatiky vydrží déle, a kontrolou hloubky dezénu zjistíte, kdy jsou pneumatiky opotřebované, a budete si muset zakoupit novou sadu pneumatik.

Další informace o prémiových pneumatikách pro větší vozidla najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

 

 

 

 

 

View more presentations on SharePresentation
Scroll to Top