Údržba a servis pneumatik

zimní pneumatik

Vaše pneumatiky budou občas vyžadovat údržbu a servis. Může to být cokoli – ujistit se, že jsou v dobrém stavu, změnit ventily nebo opravit defekt.

Hlavní údržbou, kterou byste u auta měli provádět, je kontrola tlaku v pneumatikách, a protože to lze snadno provést, když navštívíte čerpací stanici a naplníte vozidlo. Jízda s nízkým tlakem v pneumatikách zvyšuje opotřebení pneumatik a také zvyšuje spotřebu paliva, takže se obě zvyšují a zhoršují vaše jízdní náklady.

Poté musíte zkontrolovat opotřebení pneumatik měřením hloubky dezénu vašich pneumatik, abyste věděli, kdy jsou opotřebené a je třeba je vyměnit.

Také vyvážení pneumatik je velmi důležité, negativně ovlivňuje váš jízdní komfort mít auto s nevyváženými pneumatikami. Cítíte to, když pustíte volant a chvění a chrastění.

Další běžnou službou je přezouvání letních pneumatik na zimní pneumatik. Když to dělají s profesionálním vybavením, víte, že se to dělá správně. Protože máte odborníky, kteří se starají o celý proces, víte, že pneumatiky jsou správně namontovány a že pneumatiky, které montují, jsou v dobrém stavu.

Celý proces recyklace se také provádí v rámci pneuservisu při nákupu nových pneumatik, o staré bude postaráno a budou recyklovány. Což je důležité pro životní prostředí.

Další informace týkající se údržby a servisu pneumatik naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top