Přezujte na zimní pneumatiky v listopadu nebo prosinci

pneumatiky

Nyní, když se blíží zima, možná budete chtít přezout na obě zimní pneumatiky. Zimní pneumatiky jsou k dispozici jako pneumatiky s hroty, které mají kovové hroty, nebo pak pneumatiky bez hrotů. Pneumatiky s hroty mají, jak již bylo zmíněno, malé hroty vyrobené z kovu, které jsou integrovány do běhounu tak, že vyčnívají a jsou schopny se zarýt do vozovky a zejména do ledu. Čepy vytvářejí trakci mezi vozidlem a povrchem. Zejména na zledovatělém povrchu mají pneumatiky s hroty výjimečnou přilnavost, protože se hroty zarývají do ledu a vytvářejí dobrou trakci. Tato trakce je potřebná k tomu, abyste se ujistili, že dokážete uvést vozidlo do pohybu z klidu, umožní vám zůstat na silnici v zatáčkách a zabrání vám sklouznout a umožní vám zabrzdit a úplně zastavit.

Bez pořádného úchopu budete všude jen klouzat. Hroty nových zimních pneumatik jsou menší než v minulosti, takže s nimi budete mít dobrý jízdní zážitek. Pokud chcete mít nejlepší přilnavost na zimních silnicích, pak je pneumatika s hroty tou nejlepší volbou. Než je namontujete na auto, měli byste si ověřit, jaké předpisy platí po dobu, kdy je můžete používat. Po namontování na vozidlo zažijete vynikající přilnavost na všech zimních površích. Při jízdě v zimě se tak můžete cítit bezpečně.

Zatímco většina zemí do určité míry povoluje pneumatiky s hroty, v Polsku a Německu jsou zakázány. Německo je pro zimní cestovatele ze severu branou do Alp. Pro ty, kteří chtějí navštívit Alpy autem, to může způsobit určité problémy, zejména proto, že pneumatiky s hroty jsou v severských zemích zcela běžné a na zledovatělých silnicích tam nahoře jsou často potřeba.

Tito cestující musí naplánovat a ujistit se, že vymění pneumatiky za pneumatiky bez hrotů dříve, než dosáhnou německých hranic nebo až budou muset místo toho letět dolů. Jinak by je mohli zastavit na hranici a donutit je vyměnit pneumatiky, než budou pokračovat.

Ve střední Evropě můžete být povinni používat sněhové řetězy, pokud jedete v Alpách nebo po horských silnicích. Sněhové řetězy se dají koupit na většině čerpacích stanic v okolí a řetězy se dají celkem snadno nasadit a sundat a pomáhají při velkém sněhu, protože řetěz pomáhá získat trakci.

Pro sezónní výměny pneumatik je důležité, abyste správně načasovali, abyste se přezouvali včas před příchodem zimního počasí, abyste mohli bezpečně řídit od chvíle, kdy přijde zimní počasí. Pokud jste ještě nepřezuli, je nejvyšší čas vyměnit pneumatiky. Čím déle budete čekat, tím vyšší je pravděpodobnost, že sníh dorazí kdykoli, a pokud očekáváte sníh ve vaší oblasti, má tendenci dorazit v listopadu nebo prosinci.

Další informace o zimních pneumatikách s hroty naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/

 

Scroll to Top