Pozor na nestabilní podzimní počasí

zimní pneumatiky

Podzimní počasí v severní Evropě může přinést opravdu nepříjemné počasí. Jakmile teplota klesne a vítr zesílí a vy budete občas pršet, stačí vám pořádně zamrazit a vytvořit náročný zážitek z jízdy. Pokud nejsou dobré pneumatiky, může jízda v dešti snadno způsobit aquaplaning. U opotřebovaných pneumatik je větší pravděpodobnost, že skončí s aquaplaningem, než u nových pneumatik s dostatečnou hloubkou dezénu.

Silný vítr může také vykazovat známky špatných tlumičů tím, že se auto v silném větru kymácí, takže je auto nestabilní za jízdy. Pokud máte podezření, že je třeba zkontrolovat a vyměnit tlumiče, obraťte se na servisní stanici a nechte je zkontrolovat. Jelikož máte na autě čtyři rázy, je to určitě něco, co se časem opotřebuje. Často to můžete vidět tak, že po zaparkování kol zjistíte únik oleje. Pokud si toho všimnete, je také vhodné nechat si je zkontrolovat.

Během podzimu musíte také počítat s tím, že zimní počasí může dorazit brzy, takže byste se měli ujistit, že přezutí na zimní pneumatiky je dostatečně brzy. Ujistěte se, že pokud jste opravdu závislí na svém autě, nenecháte se nachytat, když vám přijde zimní pneu, až přijde zimní počasí. Pokud přijde zimní počasí, je třeba se vyhnout jízdě s letními pneumatikami; to je důvod, proč je důležité změnit dříve, pokud jste silně závislí na svém vozidle. První zimní počasí, které přijde, má obvykle krátkou životnost, takže je lepší nechat auto v těch dnech, kdy jsou špatné povětrnostní podmínky, a poté, co se vrátíte do teplejších teplot, měli byste se ujistit, že provedete výměna pneumatik za zimní.

Podzim vyžaduje jak dobré letní pneumatiky, aby se vyhnuly aquaplaningu, tak stále dobrou přilnavost a ovladatelnost na suché i mokré vozovce. Pak potřebujete dobré zimní pneumatiky, až přijde zima, abyste byli připraveni na zimní podmínky. Pro obě varianty pneumatik budete potřebovat dobré tlumiče, abyste zajistili dobrou stabilitu a aby nárazy tlačily pneumatiky na povrch vozovky, takže budete mít krátkou brzdnou dráhu. Všechny tyto faktory jsou důležité pro vaši bezpečnost.

Zimní pneumatiky překonávají letní pneumatiky, když jdete pod teplotu 7 ° C. Tehdy začínají být letní pneumatiky tvrdší a prospělo by vám používání měkčích zimních pneumatik, které zůstanou měkké i při velmi nízkých teplotách. Zimní pneumatiky mají také optimalizovaný běhoun, který je zaměřen na zimní podmínky, takže rozbředlý sníh a sníh nebudou problém. Pokud jde o led, budou mít buď kovové hřeby, nebo pak budou mít do běhounu přidány částice pro uchopení. Důležitá bude tedy včasná výměna pneumatik při poklesu teploty.

Další informace o správných pneumatikách na podzim najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top