Pořiďte si pro svůj elektromobil dobré ekologické pneumatiky

letní pneumatiky

Pokud si koupíte elektromobil nebo hybrid, můžete to udělat z ekologických důvodů. Chcete snížit spotřebu neobnovitelné energie a využívat elektřinu z obnovitelných zdrojů. Elektromobily bývají těžší než auta s benzínovým pohonem kvůli těžkým bateriovým sadám potřebným k zásobování vozidla dostatečným množstvím elektřiny k překonání delší vzdálenosti na každé nabití. Jednou z nevýhod elektromobilů je, že jejich nabití trvá déle než doplnění paliva do auta. To omezuje vaši denní vzdálenost.

Díky vyšší hmotnosti a vyššímu točivému momentu dodávanému elektromotorem oproti spalovacímu motoru dochází k většímu opotřebení pneumatik a vyžaduje vyšší stupeň rotace než u průměrného automobilu. Zajistěte, aby pneumatiky, které kupujete, byly vyrobeny ekologicky, při procesu nebyly použity žádné toxické chemikálie a aby byly použity pouze čištěné nízkoaromatické oleje. To platí jak pro vaše letní pneumatiky, tak pro vaše zimní pneumatiky.

Používejte také pneumatiky s nízkým valivým odporem, které spotřebovávají méně elektřiny a opotřebovávají pneumatiky nižším tempem, a tím produkují méně odpadu z pneumatik. Správný tlak huštění také snižuje valivý odpor a stejným způsobem snižuje spotřebu energie a plýtvání pneumatikami.

Ujistěte se, že je vrátíte do pneuservisu, kde jste je zakoupili, aby mohli vaše použité pneumatiky řádně recyklovat. Budou na to mít zavedený postup. Veškeré úsilí, které lze vynaložit na snížení emisí CO2 a používání produktů šetrných k životnímu prostředí, je krokem správným směrem.

Další informace o pneumatikách šetrných k životnímu prostředí najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

 

Scroll to Top