Pokud budete muset přezout na zimní pneumatiky, můžete to také udělat hned

pneumatiky

Nyní, když léto končí a dny se rychle krátí, víme, že jsme na podzim a zima se blíží. Možná je ještě brzy, ale je dobré si to naplánovat, když odhadujete výměnu pneumatik. Nejprve byste se měli podívat na to, zda potřebujete novou sadu zimních pneumatik, nebo jsou pneumatiky, které jste použili v loňském roce, stále v dobrém stavu. Pokud ne, pak musíte začít hledat zimní pneumatiky na nákup. Vraťme se k výběru dobrých nových pneumatik. Poté se musíte rozhodnout, zda vyměníte pneumatiky nebo zda výměnu necháte na servisní stanici.

Mám tendenci začít prohledávat kalendář a ujistit se, že jsou označeny všechny státní svátky, abych získal dobrý přehled. Pokud máte děti, pak také označte ty dny, kdy mají děti volno. Pokud plánujete nějakou dovolenou, pak by tam měly být vloženy i tyto dny. Jakmile budete mít dobrý přehled, zkuste odhadnout, kdy zima obvykle přijde; jak všichni víme, načasování se může rok od roku hodně lišit, ale řekl bych, že pro severské země se díváme nejdříve na polovinu října a poté na polovinu listopadu, jak bych řekl, že po polovině Listopad určitě chcete mít na autě namontované zimní pneumatiky.

Předpisy říkají, že v některých zemích budete muset mít na autě zimní pneumatiky od 1. prosince do 31. března. Předtím můžete nasadit zimní pneumatiky. U pneumatik s hroty je můžete mít na autě pouze od 1. října do 15. dubna; pro nehrotované neexistují žádné předpisy, ale není vhodné s nimi jezdit za teplého počasí, protože v teplém počasí si nevedou příliš dobře a opotřebení se drasticky zvyšuje, což je ztráta dobrých pneumatik, zvláště když vaše bezpečnost na silnicích je snížena, protože v létě nebudete mít se zimními pneumatikami optimální výkon. Musíte vědět, co platí pro vaši oblast, když potřebujete mít na autě zimní pneumatiky a kdy již nejsou povoleny. Abyste dosáhli optimálního výkonu v letní sezóně, budete se muset po skončení zimy přezout zpět na letní pneumatiky.

Měňte pneumatiky, abyste měli jistotu, že máte správné pneumatiky pro správnou sezónu. Kaučuková směs v pneumatikách je optimalizována pro povětrnostní a teplotní podmínky, které jsou v létě a v zimě, a jak víte, jsou zcela odlišné. V létě a v zimě nenosíme stejné oblečení a boty. Pokud potřebujete koupit nové zimní pneumatiky, pak budete mít na výběr mezi hroty a bez hrotů a vaši volbu určí povětrnostní podmínky, ve kterých žijete.

Další informace o výměně pneumatik naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top