Opony zimowe SUV o wyjątkowych osiągach

opony zimowe

Ważne jest, aby używać opon zimowych i śniegowych również w swoim SUV-ie. Niektórzy mogą przeoczyć ten fakt, ponieważ zwykłe opony letnie do SUV-ów wyglądają, jakby były w stanie poradzić sobie w każdych warunkach jazdy. Istnieje jednak duża różnica między oponami letnimi SUV a oponami zimowymi SUV, ponieważ SUV opony zimowe zostały opracowane i zoptymalizowane pod kątem niskich temperatur i mają bieżnik, który może zapewnić przyczepność na śniegu i lodzie. Poradzą sobie również w trudnych warunkach spowodowanych topniejącym śniegiem, np. błotem pośniegowym.

SUV-y i lekkie ciężarówki są cięższe niż zwykłe samochody osobowe i dlatego będą wymagały bardzo dobrych opon, aby zapewnić zatrzymanie pojazdu na odpowiedniej odległości podczas hamowania. Jeśli jeździsz w warunkach zimowych na oponach letnich, nie będziesz miał odpowiedniego dystansu. Dlatego musisz wybrać opony zimowe i śniegowe, które są przeznaczone zarówno do SUV-ów, jak i dużych pojazdów, i które powinny być dopuszczone do użytku zimowego. Dzięki temu otrzymujesz dedykowane opony zimowe, które są dostępne zarówno w wersji z kolcami, jak i bez kolców i są przeznaczone do użytku tylko w zimnych sezonach zimowych, a następnie wymieniane na opony letnie, a Ty masz opony całoroczne. Wszystkie opcje są dostępne również dla większych pojazdów.

Jeśli jeździsz elektrycznym SUV-em lub hybrydą, musisz upewnić się, że opcje, które rozważasz, są zalecane do tego zastosowania. Jeśli wybierzesz opony, które nie są przeznaczone do tego zastosowania, opony najprawdopodobniej zużyją się szybciej niż zamierzone, ponieważ waga elektrycznego lub hybrydowego jest wyższa niż w przypadku zwykłego SUV-a. Zalecane opony uwzględniają wyższą masę, dzięki czemu opony mogą znosić większe zużycie i często są opracowywane z niskimi oporami toczenia.

Pierwszy wynalazca opon zimowych, Nokian Tyres, niedawno wprowadził na rynek nową serię opon zimowych z kolcami, które zostały opracowane z myślą o najtrudniejszych warunkach, a także mają wersję przeznaczoną do pojazdów elektrycznych i hybrydowych. To topowe produkty, jeśli chodzi o opony zimowe. Opony Nokian Hakkapeliitta 10 mają najlepszą możliwą przyczepność w warunkach zimowych i najlepiej radzą sobie na oblodzonych nawierzchniach. Są wyposażone w technologię podwójnych kołków, która zapewnia najlepszą przyczepność zarówno na śniegu, jak i na lodzie. Ponieważ mają również umieszczone kołki w okolicy barków, mogą zachować doskonałą przyczepność, gdy pojazd skręca i zmienia pas.

W przypadku pojazdów elektrycznych mają Nokian Hakkapeliitta 10 EV, który zapewni, że masz opony z kolcami, które są przeznaczone do tego zastosowania. Kolce mogą zapewnić doskonałą przyczepność nawet w przypadku cięższych pojazdów, a mieszanka gumowa została wykonana z uwzględnieniem niskiego zużycia. Opony te należy łączyć z oponami letnimi klasy premium do SUV-ów na ciepłe pory roku i montować je w miarę zbliżania się zimy. Opony te przewyższają opony letnie, gdy temperatura spadnie poniżej 45°F.

Więcej informacji na temat opon zimowych i śniegowych SUV-ów można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top