Niektóre obawy mają ludzie z samochodami elektrycznymi

opony letnie

Dwa główne problemy, które ludzie mają z samochodami elektrycznymi, to fakt, że początkowa inwestycja jest wyższa. Po drugie, ludzie martwią się zasięgiem baterii i ograniczoną żywotnością baterii. Wraz z rozwojem innowacji na wszystkich frontach, pojazdy elektryczne są coraz lepsze. Jeśli nie masz pewności, pojazdy hybrydowe to dobry sposób na połączenie niższych kosztów paliwa związanych z pojazdami elektrycznymi z zapewnieniem możliwości prowadzenia pojazdu na benzynie w razie potrzeby oraz tankowania na stacji benzynowej, jeśli zajdzie taka potrzeba. dłuższe odległości. Akumulatory są również ładowane przez silnik spalinowy i hamowanie regeneracyjne.

Dodając specjalne opony o bardzo małej odległości toczenia, pojazdy elektryczne były w stanie zwiększyć zasięg jazdy. Obecnie kilka opon jest zalecanych do użytku w pojazdach elektrycznych, a niektóre są nawet specjalnie dla nich wykonane. Kupując nowy pojazd elektryczny, będzie on wyposażony w komplet opon letnich, a jeśli potrzebujesz opon na sezon zimowy, które poradzą sobie ze śniegiem, lodem i błotem pośniegowym, będziesz musiał kupić komplet opon zimowych, które są polecany do użytku zimowego. Obecnie masz nowo dodane Nokian Hakkapeliitta 10 EV, które są przeznaczone do pojazdów elektrycznych. Są to tak zwane opony z kolcami, ale nadal radzą sobie z wyższym momentem obrotowym i większą masą, jaką mają pojazdy elektryczne.

Dzięki silnikom elektrycznym można uzyskać maksymalny moment obrotowy od samego początku i nie trzeba zwiększać prędkości do określonych obrotów, których potrzebujesz w silniku spalinowym. Jest to świetne do generowania bardzo dużych prędkości. Powoduje to jednak nieco większe zużycie opon ze względu na poślizg wzdłużny podczas przyspieszania. Masz również dłuższą drogę hamowania ze względu na wagę, która może się zmniejszyć w przyszłości dzięki lepszym i lżejszym akumulatorom.

Kolejnymi innowacjami będą więcej stacji ładujących i lepiej wyposażonych, które pozwolą na ładowanie bezprzewodowe, co dziś widać w telefonach komórkowych. Będzie również więcej stacji akumulatorów, w których można po prostu zostawić akumulatory i odebrać nowe w systemie, który będzie je śledzić i fakturować, uwzględniając również zużycie opon. Umożliwi to szybkie zatrzymanie się, nabycie nowych baterii i kontynuowanie podróży.

Przyszłością mogą być zelektryfikowane drogi, na których można ładować podczas jazdy. Taka może być przyszłość w krajach, które wprowadzą zakaz stosowania silników spalinowych i pozwolą na eksploatację jedynie samochodów elektrycznych. Przyszłość jest nieznana, ale jedno jest pewne. Samochody elektryczne zostaną tutaj, a silniki spalinowe zostaną wycofane. Ciągłe ulepszenia ułatwią przejście na samochód elektryczny bez nas, ponieważ kierowcy utkną w miejscu bez ładowania lub niebezpieczeństwa z powodu pojazdu lub jego opon. Nie zapomnij obrócić opon, aby wyrównać różnice w zużyciu opon między przednimi i tylnymi oponami, a opony będą trwać dłużej.

Więcej informacji na temat opon do samochodów elektrycznych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top