Nezapomeňte, že pneumatiky jsou jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků vozu

 

SUV celoroční pneumatiky

 

Při nákupu automobilu byste si měli pamatovat, jak důležité jsou pneumatiky pro bezpečnost vašeho vozidla. Většina lidí při jeho nákupu bere v úvahu bezpečnostní aspekty, ale ne nákup pneumatik. Zde se rozhoduje bez mnoha skutečností, které by jejich rozhodnutí podpořily. Minimálně značka pneumatik EU zavedená před několika lety se vám snaží pomoci při výběru zjednodušením porovnání pneumatik. Nemusí pokrýt všechny podstatné aspekty pneumatik, ale alespoň si rozumně vyberete ze tří faktorů, které pozitivně ovlivňují výkon a jízdní komfort vašeho vozu.

Bez ohledu na to, zda plánujete nákup nových letních pneumatik nebo nových celoročních pneumatik, měly by mít pneumatiky prvotřídní kvalitu, aby vykazovaly nejlepší bezpečnostní vlastnosti. Doporučujeme použít různé kontroly pneumatik a testy pneumatik provedené nezávislými časopisy o automobilech, které vás provedou podle toho, jak si vedou při svých testech pneumatik. Některé testy mohou upřednostňovat určité pneumatiky a tento test nemusí plně odpovídat vašim jízdním podmínkám, takže je dobré být vůči nim trochu skeptický. Přesto by měly být při výběru pneumatiky zohledněny pneumatiky, které jsou v testech vybrány a vykazují dobré výsledky. Pokud si vyberete pneumatiky pro SUV, nezapomeňte, že budete potřebovat konkrétní SUV letní pneumatiky nebo SUV celoroční pneumatiky, protože vyžadují jiné pneumatiky než standardní osobní automobily.

Totéž platí, pokud máte hybridní nebo elektrický vůz, měli byste se ujistit, že pneumatiky jsou vhodné pro těžší vozidla, což je způsobeno těžkými bateriemi potřebnými pro elektrická vozidla a hybridy, což zvyšuje hmotnost. To může způsobit příliš rychlé opotřebení standardních pneumatik. Elektromotor má také mnohem vyšší počáteční točivý moment, který může způsobit prokluzování pneumatik, když je vůz v klidu. Kvůli zvýšenému opotřebení těchto vozidel je důležité pravidelně měřit hloubku dezénu, abyste zjistili, zda byste měli otáčet pneumatikami, abyste vyrovnali opotřebení mezi zadními a předními koly. To může prodloužit životnost vašich pneumatik o více než 50% a vždy budete chtít zakoupit kompletní sadu pneumatik, abyste zajistili, že budete mít na všech pozicích podobnou přilnavost.

Výběr pneumatik, které nejsou bezpečné, sníží celkovou bezpečnost vašeho vozidla, takže to bude také špatná volba pneumatik. Výběr pneumatik s delší brzdnou dráhou nebo horší přilnavostí za mokra vás ve výchozím nastavení dostane do horší polohy než lepší pneumatika. Používání pneumatik, které nejsou určeny pro vaše vozidlo nebo mají nesprávnou rychlost, nebo použití pneumatik určených pro normální silnice, když řídíte v terénu, sníží vaši celkovou bezpečnost a sníží výkon vozidla. Proto je zásadní vybrat bezpečné auto a porovnat ho se stejně bezpečnými pneumatikami na základě počasí a dalších jízdních podmínek.

Další informace o pneumatikách s vynikajícími bezpečnostními výsledky naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top