Letní pneumatiky, které jsou vyrobeny tak, aby zvládly suché i mokré letní počasí

215/65R16 letní pneumatiky

Letní pneumatiky by měly být vyráběny tak, aby řidiči byli v bezpečí na suché i mokré vozovce. Často se jedná o kompromis mezi dvěma různými cíli, kterého chcete dosáhnout, v tomto případě vynikající přilnavost a výkon na suché vozovce s vynikajícími vlastnostmi za mokra. Relativně nové pneumatiky Nokian Tyres s názvem Nokian Waterproof spojily tyto vlastnosti vytvořením něčeho, čemu se říká, dvojitá bezpečnostní zóna. To se spoléhá na to, že existuje jedna část pneumatik, která zajišťuje vynikající přilnavost a stabilitu na suché vozovce, známá jako zóna stability. Pak máte oblast, která je schopna zajistit přilnavost za mokra a zabránit aquaplaningu, nazývaná zóna mokré bezpečnosti. Bezpečnostní zóna také poskytuje nízký valivý odpor s nízkou spotřebou paliva nebo delší dojezd pro elektromobily.

Nokian Wetproof jsou k dispozici také pro SUV, kde máte Nokian Wetproof SUV v následujících rozměrech, 215/65R16 až 265/65R17 a rychlostech od 210 do 240 km/h. Doporučují se také pro elektrická SUV a hybridy. Řada pneumatik SUV je vyztužena aramidovými vlákny, aby se zabránilo škodám při bočním nárazu způsobeným obrubníky, kameny nebo kameny. Hledáte-li 215/65R16 letní pneumatiky, měli byste být schopni najít pneumatiky Nokian Tyres Wetproof 215 / 65R16.

Mají hybridní směs, která přispívá k vynikající přilnavosti za mokra a odolnosti proti opotřebení u Nokian Wetproof. Pro další zlepšení vlastností prevence aquaplaningu přidali leštěné drážky, které urychlují odstraňování vody z běhounu, takže pneumatiky mohou zůstat v kontaktu s povrchem vozovky. Přidali také další inovativní technologie pneumatik, aby dále zlepšili vlastnosti za mokra a zkrátili brzdnou dráhu na mokré vozovce. Na štítku pneumatiky EU mají hodnocení A na vlastnostech přilnavosti za mokra, což je nejlepší hodnocení, jaké může pneumatika mít.

Hlavním pozitivním bodem jejich použití u elektrického vozidla je to, že máte technologii tiché bočnice, která snižuje hlučnost a vibrace při řízení automobilu. Elektromobily nemají silný hluk motoru, který máte se spalovacím motorem; chcete se ujistit, že nemáte pneumatiky, které vydávají příliš velký hluk. Nízký valivý odpor také přispívá k delší vzdálenosti, které lze dosáhnout při každém nabití. I přes nižší opotřebení pneumatik mají elektrická vozidla obvykle vyšší opotřebení a vyžadují častější otáčení pneumatik.

Kromě nákupu dobrých letních pneumatik je ještě nutné je kombinovat se zimními pneumatikami pro chladné období, které přijde na konci podzimu. Mít letní pneumatiky, které bezpečně zvládnou mokré i suché situace v teplém období, nezaručí, že zvládnou i nízké teploty. Zde musíte mít zimní pneumatiky schválené, které dokážou zvládat nízké teploty a přitom mají pružnost a přilnavost a nebudou tvrdě zatáčet.

Další informace o letních pneumatikách, které mohou zajistit vynikající přilnavost za mokra a prevenci aquaplaningu, najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

 

Scroll to Top