Kluczowe kroki, aby zapobiec akwaplaningowi

opony na kazda pogode

W lecie warto wiedzieć o kilku rzeczach, aby zapobiec akwaplaningowi. Tutaj postaramy się wymienić kilka sposobów i najlepszy sposób na wyjście z sytuacji, jeśli tak się stanie.

Przede wszystkim akwaplaning ma miejsce albo wtedy, gdy pada ulewny deszcz, albo po deszczu, albo w przypadku innych, gdzie na nawierzchni drogi byłoby dużo wody. W każdym razie woda musi być obecna. Hydroplaning ma miejsce, gdy opony nie są w stanie odepchnąć wody znajdującej się na powierzchni. Powoduje to, że opona unosi się na powierzchni wody, a opona traci kontakt z powierzchnią drogi, a Ty tracisz kontrolę nad pojazdem.

Prędkość ma duży wpływ, ponieważ im wyższa prędkość, tym mniej czasu opona musi przepychać wodę na bok. Gdy samochód wleci w hydroplan, stracisz prędkość, a kontakt zostanie odzyskany. Innym ważnym czynnikiem jest głębokość bieżnika, ponieważ w przypadku głębszych rowków można skierować więcej wody na boki i przechowywać ją w rowkach, pozostając w kontakcie. Zużyte opony są zawsze zagrożone. Dobrej jakości opony letnie, w których zastosowano elementy konstrukcyjne bieżnika, które zapobiegają akwaplaningowi. Kupowanie opon klasy premium, które dzięki najnowszym innowacjom pozwalają im odpychać więcej wody na bok i robić to szybciej. Ponadto, jeśli kupujesz opony całoroczne i planujesz używać ich latem, muszą one również zapobiegać akwaplaningowi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat dobrych opon do zapobiegania akwaplanacji, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top