Jak dobré jsou zimní pneumatiky s hroty pro SUV?

Jak dobré jsou zimní pneumatiky s hroty pro SUV?

zimních pneumatik

Je velmi důležité investovat do dobrých zimních pneumatik, pokud máte velké a těžké vozidlo jako SUV. Je velmi důležité mít dobrou přilnavost, abyste při jízdě v ledových podmínkách neztratili kontrolu a neklouzali ze strmého svahu. Pokud žijete v oblasti, kde umožňují pneumatiky s hroty, a máte velmi ledové podmínky, možná kvůli pobytu v blízkosti moře nebo velkého jezera, pneumatiky s hroty vám poskytnou nejlepší přilnavost.

Použití pneumatik s hroty SUV namísto pneumatik bez hrotů SUV vám poskytne trochu větší přilnavost, protože kovové hřeby se mohou zabořit do ledu a vytvořit dobrou přilnavost. Jinak se můžete dostat do potíží, pokud musíte jet po velmi zledovatělých ulicích nebo dokonce zažít nečekaný černý led. Ztráta kontroly nad velkým SUV není příjemným zážitkem, takže při jízdě v zimním období musíte vždy zajistit, abyste měli správné zimní pneumatiky.

Nikdy byste se neměli snažit jezdit s SUV celoročními pneumatikami, i když by mohly vypadat jako vhodné do zimních podmínek, ale kvůli odlišné směsi gumy použité v těchto pneumatikách budou pneumatiky tvrdé a nebudou dostatečně přilnavé potřeba bezpečné jízdy. Dezén také není optimalizován pro sníh, led nebo rozbředlý sníh, takže před jízdou v zimních podmínkách se musíte vždy ujistit, že jsou pneumatiky schváleny pro zimní použití.

Další informace o pneumatikách s hroty SUV najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

View more presentations on SharePresentation