Hydroplanowanie może się zdarzyć o każdej porze roku

nokian weatherproof

Hydroplaning ma miejsce, gdy między oponami a nawierzchnią drogi tworzy się warstwa wody lub wodnistego śniegu, czyli błota pośniegowego. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ możesz całkowicie stracić kontakt z drogą, co prowadzi do utraty kontroli nad pojazdem. Hydroplaning może być niebezpieczny o każdej porze roku, nawet w miesiącach zimowych, kiedy na drodze mogą występować błoto pośniegowe, które może prowadzić do slushplaningu. Producenci opon stale wymyślają ulepszenia, aby zwiększyć osiągi swoich opon, to samo dotyczy ulepszeń, które pomagają zwalczać akwaplanację.

Większość opon wykorzystuje tę technologię, ale nie można całkowicie wyeliminować ryzyka nawet przy dobrych oponach. Dlatego musisz wiedzieć, co zrobić, gdy doświadczysz akwaplaningu. Zachowaj spokój; prawdopodobnie łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale ważne jest, aby nie wpadać w panikę i nie wciskać hamulców. Jeśli zaczynasz akwaplanację, najlepiej nie kręć kierownicą i puszczaj pedał gazu, dopóki nie odzyskasz wyczucia kontaktu z drogą. Gdy opony odzyskają kontakt z drogą, odzyskasz kontrolę nad swoim samochodem. Staraj się unikać akwaplaningu, patrząc w przyszłość, unikaj dużych kałuż i zmniejszaj prędkość w deszczowych warunkach.

Podobnie jak Nokian Wetproof, opony letnie są przykładem dobrej jakości opony, w której zastosowano wiele innowacji, aby stworzyć opony o wysokich osiągach i lepszej ochronie przed aquaplaningiem. Technologie takie jak wypolerowane rowki boczne i wewnętrzne, które pozwalają na gromadzenie większej ilości wody między oponą a drogą i przyspieszają przepływ z głównych rowków. Prowadzi to do zwiększonego wypierania wody, co dodatkowo poprawia właściwości akwaplaningu. Kolejną ważną wskazówką dotyczącą bezpieczeństwa, aby uniknąć akwaplaningu, jest utrzymywanie opon odpowiednio napompowanych, obracanie i wymiana opon w razie potrzeby Odpowiednie ciśnienie w oponach jest ważne, ponieważ głębokość bieżnika odgrywa ważną rolę. Hydroplaning nie dotyczy tylko wody, gdy jest najczęściej określany jako aquaplaning. Możesz również doświadczyć akwaplaningu na błocie pośniegowym, gdzie jest to określane jako slushplaning. Może się to zdarzyć, gdy śnieg zacznie topnieć, pozostawiając błoto pośniegowe na drodze. Dlatego nawet w innej porze roku niż pora deszczowa można doświadczyć akwaplaningu.

Opony całoroczne, takie jak Nokian Weatherproof, również wykorzystują wypolerowane główne rowki, aby skutecznie czyścić oponę ze śniegu, błota pośniegowego i wody, aby zapewnić przyczepność opony do drogi, chroniąc w ten sposób zarówno przed aquaplaningiem, jak i aquaplaningiem na błocie pośniegowym. Opony całoroczne wykonane są z mieszanek gumowych, które są bardzo podobne do mieszanek gumowych opon zimowych. Zawiera również symbol góry płatka śniegu.

Kupując opony, w których zastosowano najnowsze technologie, zachowasz bezpieczeństwo podczas jazdy nawet w trudnych warunkach letnich. Jednak nawet jeśli masz najlepsze opony letnie ze wszystkimi najnowszymi ulepszeniami, nadal musisz używać opon zimowych w warunkach zimowych, więc pamiętaj o zmianie, jeśli uważasz, że wkrótce doświadczysz zimowej pogody.

Aby uzyskać więcej informacji na temat opon, które są w stanie zapobiec akwaplanacji, odwiedź https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top