Dobór opon do pojazdów elektrycznych i hybryd

 

nokian wetproof

Istnieją pewne różnice między samochodami elektrycznymi i hybrydowymi w porównaniu z samochodami tradycyjnymi, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze opon. Samochody elektryczne i hybrydowe mają akumulatory, które sprawiają, że są cięższe niż tradycyjne samochody napędzane benzyną. Oznacza to, że przyczepność jest jeszcze ważniejsza, aby umożliwić prawidłowe hamowanie. W miesiącach letnich przyczepność i trakcja pozostają ważne, ponieważ przy letnich deszczach wzrasta ryzyko akwaplaningu i jest to w rzeczywistości główna przyczyna wypadków w miesiącach letnich. Opony letnie są dobrą oponą wszechstronną, zapewniającą doskonałą przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni.

Inwestując w nowe opony do pojazdu elektrycznego lub hybrydowego, należy wziąć pod uwagę główne różnice między nimi a standardowym samochodem. Obecnie na rynku jest wiele dobrej jakości opon letnich. Opony takie jak Nokian Wetproof to letnia opona klasy premium o doskonałej przyczepności, zwłaszcza na mokrej nawierzchni, zapewniająca prawidłowe hamowanie i polecana do samochodów hybrydowych lub elektrycznych. Nokian Wetproof oferuje również nowe technologie, które zapewniają doskonałe wrażenia z jazdy, pozostając przy tym oponą przyjazną dla środowiska.

Nokian Wetproof to opony letnie, w których zastosowano wiele nowych technologii, które zapewniają doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni, płynną i cichą jazdę oraz warunki środkowoeuropejskie. Opony letnie Nokian Wetproof zostały zaprojektowane z wykorzystaniem nowych technologii, takich jak nowa mieszanka na mokro aqua, technologia cichej ściany bocznej, polerowane rowki, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska ze względu na niski opór toczenia. Nowa mieszanka hybrydowa aqua i zapewnia doskonałe osiągi w mokrych warunkach, dzięki czemu możesz uniknąć aquaplaningu i zachować bezpieczeństwo.

Polerowane rowki zapewniają ultrawydajne prowadzenie na suchych drogach. Jednocześnie innowacje poprawiły jego właściwości w zakresie aquaplaningu i slushplaningu, dzięki czemu letnie deszcze nie będą stanowić żadnego problemu. Należy pamiętać, że jazda latem wymaga dobrej jakości opony z minimum 4 milimetrami bieżnika oraz odpowiednio napompowanych opon, aby uniknąć ryzyka aquaplaningu. Nokian Wetproof Summer to doskonały wybór, jeśli chodzi o najwyższą wydajność przez cały sezon. Podobnie jak w przypadku wszystkich opon letnich, powinny być używane tylko w ciepłych warunkach; gdy zejdziesz poniżej 0°C, powinieneś zmienić opony na zimowe.

W przypadku wysokowydajnych pojazdów elektrycznych lub hybrydowych prawdopodobnie zechcesz wybrać Nokian Powerproof. Mają nową, doskonałą dynamiczną mieszankę przyczepności, która zapewnia im doskonałe osiągi przy dużych prędkościach, nawet przy szybkiej zmianie pasa. Zastosowano w nich rowki opadające, trapezoidalne rowki przepływowe, polerowane rowki i rowki dostosowane, aby zapewnić doskonałą przyczepność i zapobiegać aquaplaningowi. Posiadają również strefę mocy, która pozwala na precyzyjne pokonywanie zakrętów. To jedne z najlepszych opon Ultra High Performance (UHP) na rynku, które łączą osiągi przy dużych prędkościach z optymalnym bezpieczeństwem zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Opony te powinny być dopasowane do opon zimowych Nokian Snowproof P, które zapewniają najlepsze osiągi zimą, nawet w przypadku szybkich pojazdów elektrycznych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat opon do samochodów elektrycznych lub hybrydowych, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top