Bezpečnostní tipy pro letní řízení

pneumatiky

Jak se blíží léto a v některých částech již dorazilo, existují některé bezpečnostní tipy, které vám pomohou zůstat v bezpečí a udržovat vaše auto v dobrém stavu během horkých letních dnů. Jednou z důležitých věcí během léta je zajistit bezpečnou jízdu; Dělá se to vybavením vozidla kvalitními pneumatikami, dobrou volbou jsou letní pneumatiky nebo SUV letní pneumatiky, v závislosti na typu vozidla. Na trhu je mnoho kvalitních letních pneumatik jak pro osobní automobily, tak pro SUV. Pneumatiky jako Nokian Wetproof nebo Nokian Wetproof SUV, abychom jmenovali alespoň některé, pokud jsou určeny pro středoevropské silnice.

Nokian Wetproof jsou skvělé letní pneumatiky, které vám poskytnou bezpečnost během horkých a teplých letních dnů a když přijde silný letní déšť. Jízda s nimi je mimořádně pohodlná díky technologii tichých drážek ve spojení s tichými bočnicemi. Díky tomu jsou také skvělé pro elektromobily a hybridy. Mají také dvouzónovou bezpečnost a leštěné drážky, které jsou velmi důležitým prvkem ochrany před hydroplánováním, což může být problém s letními dešti a většinou nehod v létě. Kromě kvalitních pneumatik je možné udělat i něco jiného, ​​abyste byli při jízdě v horkém letním počasí v bezpečí.

Nokian Wetproof SUV jsou letní pneumatiky, které jsou speciálně navrženy se zaměřením na výkon, odolnost a bezpečnost. Kromě špičkových technologií, jako je „design tiché drážky“ a „tichá technologie bočních stěn“, využívá verze SUV také „technologii Aramid Sidewall“ k ochraně bočních stěn před výmoly, obrubníky a drsným terénem.

Vždy je důležité zajistit, aby byly pneumatiky nahuštěny na správný tlak. To pomáhá s valivým odporem a tím s úsporou paliva. Chrání také před prasknutím, které může představovat skutečné riziko v horkém počasí, když se vzduch v pneumatikách roztáhne. Některé další věci, které stojí za to myslet na to, abyste vy i auto zůstali v létě v pohodě, se snaží udržet vaše auto co nejchladnější. Když zaparkujete auto, zkuste zaparkovat ve stínu nebo v kryté garáži. Tímto způsobem bude auto mimo přímé sluneční světlo a při nižší teplotě. Budete mít menší potřebu používat klimatizaci, abyste auto dostali na přijatelnou teplotu. Tím se také snížilo množství spotřebního benzínu a protože klimatizace dále zahřívá motor, je dobré omezit jeho použití. Než vyrazíte v létě na výlet, ujistěte se, že jsou všechny kapaliny doplněny. Všichni v autě také musí zůstat hydratovaní, nejlépe pro případ, že budou mít v autě nějaké další lahve s vodou.

Je také důležité zůstat ve střehu a mít neustále oči na silnici; Pokud řídíte, vždy telefon odložte. Letní jízda je nejnebezpečnějším obdobím roku pro řízení. Statistiky ukazují, že k nejvíce smrtelným nehodám dojde v srpnu. To je možné díky nárůstu počtu lidí na cestách, zejména při rodinných prázdninách v létě. Dalším důvodem jsou neočekávané dešťové přeháňky v srpnu, které zvyšují riziko hydroplánování, což je hlavní příčina nehod během léta.

Další informace o letních pneumatikách pro bezpečnou letní jízdu najdete na https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top